6. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı Meb Yayınları Sayfa 180-181-182 Cevapları

Sponsorlu Bağlantılar

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Meb Yayınları Mesleğimi Seçiyorum Etkinlik Soruları ve Cevapları Sayfa 180, 181, 182

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 180 Cevabı,

MESLEĞİMİ SEÇİYORUM

Gelecekte hangi mesleği yapmak istiyorsunuz? Bu meslek hakkında neler biliyorsunuz?

Cevap :

Aşağıda verilen vecizede anlatılmak istenen nedir? Tartışınız.

Sevdiğin bir işi meslek edinirsen hayatında bir gün bile çalışmazsın. Konfüçyüs

Cevap :

Aşağıda verilen mesleklerle ilgili metinleri okuyunuz. Bu meslekleri yapabilmek için hangi özelliklere sahip olmak gerekmektedir? Tartışınız.

Merhaba, ben Emniyet Teşkilatında komiser olarak görev yapmaktayım. Mesleğimi ve ülkemi çok seviyorum. Zaten küçüklükten beri polis üniformaları çok dikkatimi çekerdi. Ancak polis olmak için vatanseverlik ve polisliği sevmek yeterli değildir. Bazı fiziksel özelliklere sahip olmak gerekir. Polis memuru olmak için Polis Meslek Yüksek Okulundan ya da Polis Meslek Eğitim Merkezinden mezun olmak, komiser olabilmek için ise Polis Akademisinden mezun olmak gerekmektedir.

Cevap :

Merhaba, ben Mühendislik Fakültesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümünden mezun oldum. Beş yıldır biyomedikal mühendisliği yapmaktayım. İşimi çok seviyorum. Zaten ortaokuldan beri fen bilimlerine ilgim vardı. Liseyi de fen lisesinde okudum. Teknik işleri ve insanlara faydalı olmayı çok seviyorum. Çalıştığım firma ameliyat cihazlarının onarım ve bakımı üzerine çalışıyor. İşimin önemini çok iyi biliyorum ve insanlara faydalı olabilmek için işimi titizlikle yapıyorum.

Cevap :

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 181 Cevabı,

Aşağıdaki tabloda verilen meslekler için gerekli olan ilgi, yetenek ve değerler nelerdir? Karşılarına yazın.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 182 Cevabı,

Bireysel özelliklerinizi Tablo 1’e yazınız. İlgi duyduğunuz bir mesleği araştırarak bu meslekle ilgili bilgileri Tablo 2’ye yazınız.

Bu etkinliği kendinize göre yapmanız gerekmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın