5. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı Anadol Yayıncılık Yaşadığım Yerin Ülke Ekonomisine Katkısı Etkinlik Cevapları

Sponsorlu Bağlantılar

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Anadol Yayıncılık Yaşadığım Yerin Ülke Ekonomisine Katkısı Etkinlik Soruları ve Cevapları

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Anadol Yayıncılık Sayfa 180 Cevabı,

YAŞADIĞIM YERİN ÜLKE EKONOMİSİNE KATKISI

Kullandığınız bazı ürünlerin üzerinde yandaki görselde verilen yazıyı veya benzerlerini görmüşsünüzdür. Üzerinde bu yazının bulunduğu ürünler Çin’de üretilmiştir. Üretilen mal veya hizmetlerin insanlar arasında alınıp satılması birer ticari faaliyettir. Fırından ekmek, mağazadan beyaz eşya almak; otelde konaklamak ticari faaliyetlere örnek verilebilir. Bir ülkenin her yerindeki coğrafi koşullar, yeryüzü şekilleri ve iklim türleri aynı değildir. Bu nedenle ekonomik faaliyetlerin ülkenin her yerinde aynı şekilde yapılması zordur. Ülkemizin bir şehrinde üretilen ürünler, diğer şehirlere gönderilerek insanların kullanımına sunulur.

Hazırlık Çalışması

Kullandığımız ürünlerin hepsi ülkemizde mi üretilmektedir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

Cevap :

Sıra Sizde

Sizce Çin’de üretilen bazı ürünlerin ülkemizde kullanılmasının sebebi nedir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

Cevap :

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Anadol Yayıncılık Sayfa 183 Cevabı,

Araştıralım Paylaşalım

Yaşadığınız yer ve çevresinin, ülkemiz ile diğer ülkeler arasındaki ekonomik ilişkilerdeki önemini araştırınız. Araştırma sürecinde yaşadığınız yer ve çevresinde yapılan ekonomik faaliyetleri göz önünde bulundurunuz. Araştırmanızda görsel unsurlardan yararlanabilirsiniz. Edindiğiniz bilgileri defterinize yazarak sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız.

Cevap :

Sıra Sizde

Turizm ve ulaşım faaliyetlerinin ülkeler arasındaki ekonomik ilişkilere katkıları nelerdir? Düşüncelerinizi defterinize yazarak sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız.

Cevap :

Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın