5. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı Anadol Yayıncılık Sanal Ortamda Güvenlik Etkinlik Cevapları

Sponsorlu Bağlantılar

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Anadol Yayıncılık Sanal Ortamda Güvenlik Etkinlik Soruları ve Cevapları

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Anadol Yayıncılık Sayfa 102 Cevabı,

SANAL ORTAMDA GÜVENLİK

İnsanlar yüzyıllar boyunca hayatlarını kolaylaştırmak için çeşitli buluşlar yapmışlar ve bunları zamanla geliştirmişlerdir. Son yıllarda hayatımıza giren en önemli buluşlardan biri bilgisayar diğeri de akıllı telefonlardır. Genel Ağ teknolojisinin de devreye girmesiyle bilgisayarlar daha işlevsel hâle gelmiştir. İnsanlar artık Genel Ağ bağlantılı bilgisayarları ve akıllı telefonları kullanarak bilgi edinmekte, mal ve hizmet satın almaktadır. Sanal ortamı iyi niyetli insanlar kullanabildiği gibi kötü niyetli insanlar da kullanmaktadır. Bu nedenle sanal ortamda kullandığımız kişisel bilgileri korumak zorunluluk hâline gelmiştir. Ünitemizin bu bölümünde sanal ortamı güvenli bir şekilde kullanmak için yapılması gerekenleri öğreneceğiz.

Hazırlık Çalışması

Sanal ortamı kullanırken dikkat edilmesi gereken güvenlik kuralları hakkında neler biliyorsunuz? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

Cevap :

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Anadol Yayıncılık Sayfa 105 Cevabı,

Sıra Sizde

Mesafeli alışveriş, güvenli Genel Ağ kullanımı, kimlik hırsızlığı ve sosyal ağ kullanımı konularında uyulması gereken güvenlik kuralları nelerdir? Öğrendiklerinizden yararlanarak defterinize yazınız.

Cevap :

Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın