Alfabe eş anlamlısı nedir örnek cümle kurunuz

Bu yazımızda Alfabe eş anlamlısı nedir örnek cümle kurunuz konusu hakkında kısaca bilgi vereceğiz.  Alfabe kelimesinin eş anlamlısı abece olarak kabul edilmektedir. Alfabe örnek cümle kurunuz Alfabede yeni harfler öğrendik. Bugün alfabe yazılısı olduk.

Devamını Oku »

Allah’a ısmarladık sözcüğünü nerelerde kullanırız

Bu yazımızda Allah’a ısmarladık sözcüğünü nerelerde kullanırız konusu hakkında kısaca bilgi vereceğiz. Günümüzde Allah’a ısmarladık sözcüğü genel olarak bir kişi bir yerden ayrıldığında kullanılan bir kelime olarak telaffuz edilmektedir. Tekrar görüşmek üzere anlamında kullanılan bir kelimedir.

Devamını Oku »

Allah razı olsun sözcüğünün nerelerde kullanırız

Bu yazımızda Allah razı olsun sözcüğünün nerelerde kullanırız konusu hakkında kısaca bilgi vereceğiz.  Allah razı olsun sözcüğü günümüzde hemen hemen bütün alanlarda kullanılmaktadır. Allah razı olsun sözcüğüne örnek vermek gerekirse ; biri bize bir şey verince, biri yardım edince, zor durumda biri yanıma geldiğinde, biri derdimize ortak olunca Allah razı olsun sözcüğü kullanılmaktadır.

Devamını Oku »

Allah’ı çokça anmanın davranışlarımızın güzelleşmesine ne gibi etkileri olabileceğini araştırınız?

Bu yazımızda Allah’ı çokça anmanın davranışlarımızın güzelleşmesine ne gibi etkileri olabileceğini araştırınız? konusu hakkında kısaca bilgi vereceğiz.  Allah’ı anmak sürekli olarak insanların kötülüklerden uzaklaşmasını sağlamaktadır. İnsanlar Allah ile birlikte sürekli olarak Allah’ın yolundan ilerlemekte Allah’ın koyduğu emir ve yasaklara uyarak doğru v iyi bir insan olacaktır.

Devamını Oku »

Aşk İle İlgili İngilizce Şiirler

Bu yazımızda Aşk İle İlgili İngilizce Şiirler konusu hakkında kısaca bilgi vereceğiz.  LOVE Come on, come on, if you want a lover, If you want уara, Ask me what my heart is, Ask me what seared scum, O left left of my heart, I didn’t think of you, I put you in my heart, The love of my aşir, Love …

Devamını Oku »

“Dinin Temeli İnançtır.” Sözünden Ne Anlıyorsunuz?

Bu yazımızda “Dinin Temeli İnançtır.” Sözünden Ne Anlıyorsunuz? konusu hakkında kısaca bilgi vereceğiz. Din, kabul etmek ve inanmaktır. Bir şeyi kabul etmek ona olan inancımızı oluşturur. Dinin kabulü dil ile ikrar edip kalp ile tasdik etmekle olur. Dinde ameller ve inançlar vardır. Dinin amel kısımları ibadet kısımlarıdır. Bunlar hayatın düzenlenmesini sağlar. İnanç ise imanın bir parçasıdır. İman ya tam olur …

Devamını Oku »

Duyu Organlarımızın Hayatımızdaki Yeri ve Önemi Nedir?

Bu yazımızda Duyu Organlarımızın Hayatımızdaki Yeri ve Önemi Nedir? konusu hakkında kısaca bilgi vereceğiz.  Duyu organlarımız sayesinde hayatımız kolaylaşmaktadır. Onlar sayesinde görebiliyor, duyabiliyor, tadabiliyor, hissedebiliyor ve kokuları algılayabiliyoruz. Bu duyu organlarımızın birinde bir eksiklik olduğu zaman hayatımızda çeşitli aksaklıklar yaşanır. Duyu organlarımız sayesinde hayatımız kolaylaşmaktadır. Onalar sayesinde çevremizle olan iletişimimiz sağlanmaktadır.

Devamını Oku »

Ertesi Gün Hapı Yan Etkisi

Bu yazımızda Ertesi Gün Hapı Yan Etkisi konusu hakkında kısaca bilgi vereceğiz.  Ertesi gün hapı insanlar üzerinde yorgunluğa, halsizliğe, bağ ağrısına ve yeterli düşünme üzerinde olumsuz etkileri bulunmaktadır.

Devamını Oku »